Jak zacząć przygodę z grafiką?

Marzy Ci się kariera grafika? Zatem zacznij naukę od podstaw. Idealnym programem do nauki prostej obróbki graficznej będzie znany wszystkim photoshop.

Najlepszym ćwiczeniem będzie eksperymentowanie z poszczególnymi zdjęciami. Weź kilka zupełnie różnych zdjęć np. jedno przedstawiające zachód, kolejne przyjęcie, budowlę/ zabytek, kwiaty, zwierzęta, portret oraz trzy różne krajobrazy- wiejski, nadmorski i górski. Następnie zobacz, jakie funkcje programy, jakie efekty dadzą na poszczególnych zdjęciach, dzięki czemu nauczysz się, jak w prosty sposób można poprawić jakość zdjęcia.

Możesz zmienić balans bieli, kontrast, jasność, ostrość i wiele innych, a także skorzystać z efektów specjalnych jak konwersja na czarno- białą fotografię. W przypadku portretu warto również nauczyć się redukować czerwień oczu i wygładzać skórę.

Dobrym ćwiczeniem będzie także próba naprawienia kiepskiego zdjęcia za pomocą funkcji programu. Grafika komputerowa wcale nie jest trudna, trzeba tylko kiedyś postawić pierwszy krok. Nie czekaj zatem i zrób go!

-http://grafikfreelancer.com